2 listopada 2020

Medalowe sukcesy jarosławian – podsumowanie sezonu 2019/2020

Ostatni rok był bardzo udany dla klubu z Jarosławia, który wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Indywidualnie zawodnicy zespołu z Podkarpacia stawali na podium krajowego czempionatu wśród żaków, młodzików i kadetek.

Wydarzeniem sezonu był powrót na szczyt Kolpingu Frac Jarosław w LOTTO Superlidze. Jarosławscy tenisiści stołowi w końcowej klasyfikacji sezonu 2019/2020 wyprzedził Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Autorami drugiego w historii klubu z Jarosława złotego medalu w LOTTO Superlidze byli Kou Lei, Cheng Jingqi, Han Qiyao i Daniel Górak. Menadżerem drużyny od wielu lat jest Kamil Dziukiewicz.

Przedstawiciele klubu z Jarosławia zdobywali medale także w rywalizacji indywidualnej. Aż trzy medale krajowego czempionatu kadetek wywalczyła aktualna liderka rankingu europejskiego do lat 15 - Anna Brzyska. Z dwoma złotymi krążkami z Mistrzostw Polski młodzików wrócił Dawid Jadam, a srebrny medal w rywalizacji drużynowej wywalczył zespół młodzików Kolpingu Jarosław (w składzie Dawid Jadam, Szymon Flaumenhaft, Alan Zieliński). Na podium Mistrzostw Polski żaków stanął z kolei Szymon Flaumenhaft, który zdobył złoty medal w grze podwójnej.

Młodzi tenisiści stołowi z powiatu jarosławskiego zdobywali także medale w imprezach wojewódzkich. W połowie października tytuł wicemistrza Podkarpacia skrzatów w grze pojedynczej wywalczył Wojciech Flaumenhaft. Złoty medal w imprezie tej samej rangi wśród kadetek powędrował do Anny Brzyskiej, a w gronie młodzików do Dawida Jadama.

Medale najważniejszych imprez w naszym kraju są efektem szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie. W ramach współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego w Jarosławiu funkcjonuje ośrodek szkolenia PZTS, w którym młodzi tenisiści i tenisistki stołowe mogą systematycznie podnosić swoje umiejętności. Klub od kilku sezonów współpracuje także ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Największe sukcesy: Kolping Frac Jarosław - złoty medal w LOTTO Superlidze i tytuł Drużynowego Mistrza Polski

Szymon Flaumenhaft - złoty medal Mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej

Dawid Jadam - dwa złote medale Mistrzostw Polski młodzików w grze pojedynczej i grze podwójnej

Anna Brzyska - dwa złote medale Mistrzostw Polski kadetek w grze podwójnej i grze mieszanej oraz brązowy medal w grze pojedynczej

Zespół Kolpingu Jarosław - srebrny medal Mistrzostw Polski młodzików w rywalizacji drużynowej

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 października 2020

Wygrali dwa mecze i zapewnili sobie udział w play off LOTTO Superligi

Weekend przedstawiciele ekipy Sokołów S.A. rozpoczęli od zwycięstwa w Lęborku z tamtejszą Poltarex Pogonią 3:0. Po jednym punkcie dla zespołu z Podkarpacia wywalczyli Patryk Zatówka, Kou Lei i Sathiyan Gnanasekaran. Dwaj ostatni swoich przeciwników ograli bez straty seta, a Polak po tie breaku rozprawił się z Bogusławem Koszykiem.

zobacz materiał »
19 października 2020

LOTTO Superliga: Pewne zwycięstwa jarosławskich tenisistów stołowych

Na początek wyjazdowego maratonu jarosławianie pokonali gdański AZS 3:1. Po raz kolejny liderem mistrzów kraju był Kou Lei.

zobacz materiał »
12 października 2020

LOTTO Superliga: Wyjazdowy maraton drużyny Sokołów S.A. Jarosław

Ligowy maraton drużyna Sokołów S.A. Jarosław rozpocznie od starcia z AZS AWFiS Baltą Gdańsk już w najbliższy piątek. Dwa dni później Sokołów S.A. uda się do Grudziądza, aby zmierzyć się z tamtejszą Olimpią-Unią. Wyjazdowy maraton zespół Kamila Dziukiewicza zakończy 23. października meczem z Poltarex Pogonią Lębork.

zobacz materiał »
12 października 2020

Szymon Flaumenhaft z tytułem mistrza Polski żaków!

Turniej na Mazowszu był niezwykle udany dla Flaumenhafta. Młody gracz klubu z powiatu jarosławskiego wspólnie z Samuelem Michną (UKS Lis Sierakowice) wygrali turniej gry podwójnej, pokonując w pojedynku finałowym Fabiana Sprzączaka i Aleksa Pakułe 3:1 (4:11, 11:6, 12:10, 11:7). Podczas całych zawodów Flaumenhaft-Michna przegrała zaledwie dwa sety.

zobacz materiał »
5 października 2020

Cenne wygrane Jarosławia!

Jarosławian do zwycięstwa nad niepokonanymi dotychczas graczami z Bydgoszczy poprowadził duet Kou Lei-Paweł Chmiel. Ukrainiec wygrał z Japończykiem Asuką Machim 3:0, a Paweł Chmiel pokonał najlepszego aktualnie gracza miejscowych – Viacheslava Burova 3:1. Kou i Chmiel przypieczętowali triumf Sokołowa S.A. wygrywając w grze podwójnej z parą Artur Grela/Patryk Jendrzejewski.

zobacz materiał »