24 listopada 2020

Osocze na wagę złota

Brak opisu.Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prowadzi akcję pobierania osocza od osób, które przeszły zakażenie koronawirusem

Miejsce stacjonowania krwiobusa: parking przed halą sportową MOSiR (ul. Sikorskiego 5)Godziny: 9.00-12.00

Będzie to również okazja dla osób, które przeszły zakażenie koronawirusem, by wspomóc leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Wystarczy podczas zgłoszenia poinformować o chęci włączenia się do akcji!

Osocze ozdrowieńca zawiera przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Przetoczenie osocza wraz z przeciwciałami wspomaga leczenie chorych na COVID-19.

  • Za ozdrowieńca uznaje się osobę, która przechorowała COVID-19 bądź przeszła bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzone testem lub wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl
  • Osocze może oddać osoba w wieku 18-65 lat, która została wyleczona i czuje się zdrowo co najmniej po:
  • 28 dniach od ustąpienia objawów lub
  • 18 dniach od zakończenia izolacji

Ozdrowieniec powinien spełniać standardowe kryteria zdrowotne dla honorowego dawcy krwi m.in. waga, wzrost, dobry stan zdrowia (szczegóły poniżej w załącznikach)

KONTAKT

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie

poniedziałek - piątek w godz. 7.00-14.00tel. 17 867 20 30 wew. 58 lub 39tel. 17 867 26 71e-mail: ozdrowieniec@rckk.rzeszow.pl (wymagane dane: imię i nazwisko, numer telefonu)

Dawca osocza musi wyrazić zgodę na zastosowanie osocza w badaniach klinicznych i do wydania do frakcjonowania.

Ostateczną i wiążącą decyzję o oddaniu osocza do celów klinicznych podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej.

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

16 listopada 2020

Zagłosuj na Podkarpackie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!

Oddaj głos na Podkarpackie!

Decydujący wpływ na wygraną naszych reprezentantów mają działania internautów. Klikajcie, czytajcie i udostępniajcie wpisy z bloga, Facebooka oraz Instagrama rudeiczarne.pl i sprawcie, że Podkarpackie stanie na podium.

zobacz materiał »
13 listopada 2020

Pomóż Dorocie wrócić do rodziny – Zostań Dawcą szpiku!

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie powiatu łańcuckiego i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 większość działań przenosimy do internetu. Mieszkańcy powiatu łańcuckiego wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku.

zobacz materiał »
9 listopada 2020

11 Listopada świętujemy bezpiecznie!

Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie możemy świętować uroczyście, z przemarszem na rynek, wspólnym złożeniem kwiatów w kilku symbolicznych miejscach miasta, z udziałem wielu gości, pocztów sztandarowych, harcerzy oraz Kompanii Honorowej WP.

zobacz materiał »
9 listopada 2020

Drużyna wolontariuszy rusza z pomocą!

797 393 277 to nowy numer telefonu, który uruchamiamy specjalnie dla osób potrzebujących wsparcia w ramach miejskiego Centrum Wolontariatu. Numer został aktywowany już dziś tj. 9 listopada. Od tego dnia pracownicy urzędu będą pełnili dyżury w godz. 8.00-20.00.

zobacz materiał »
6 listopada 2020

Infolinia wsparcia ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych

Z założenia infolinia ma być narzędziem pomocniczym, wykorzystywanym wyłącznie
w przypadku całkowitego braku możliwości złożenia wniosku o pomoc inną drogą (zarówno przez internetową aplikację „Platforma wsparcia WOT”, jak też w formie tradycyjnej – za pomocą pisma czy faksu).

zobacz materiał »