29 listopada 2020

Terytorialsi przysięgali w Jarosławiu

Uroczystość odbyła się na terenie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty. Słowa roty wypowiedziało 46 ochotników, którzy 16 dni temu założyli mundur żołnierza Wojska Polskiego. Wśród przysięgających było 14 kobiet. W uroczystości uczestniczyli Pani Anna Schmidt - wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Tadeusz Chrzan poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W swoim przemówieniu płk Dariusz Słota dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej powiedział – jako wasz dowódca, z okazji złożenia przysięgi wojskowej, składam wam serdeczne gratulacje, życzę sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Dziękując za waszą aktywność, godną postawę żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, włożony trud i wysiłek podczas szkolenia podstawowego, chylę czoła przed wami,  waszymi rodzicami i najbliższymi.

Żołnierzom z Podkarpackiej Brygady OT za dotychczasową służbę, niesioną pomoc w czasie pandemii oraz podczas czerwcowej powodzi na Podkarpaciu, w imieniu parlamentarzystów i swoim podziękowała Anna Schmidt – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. List od Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego odczytała i na ręce dowódcy brygady złożyła Anna Huk – członek zarządu.

Przysięga wojskowa to wzruszająca chwila w życiu każdego żołnierza. Jest zobowiązaniem żołnierzy wobec państw i narodu. Żołnierze przysięgali na sztandar 3.PBOT, który w 80 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota - dowódca brygady odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne uroczystość odbyła się w koszarach z zachowaniem wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego w sprawie COVID 19.

****

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA.

Zdjęcia: DWOT

Brak opisu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 listopada 2020

Terytorialsi podnoszą swoje kompetencje aby wspierać Podkarpacie w walce z COVID 19

Celem kursów jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań przy wsparciu placówek medycznych, wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych, organizacji tymczasowego szpitala, stacji pogotowia oraz dystrybucji środków ochrony indywidualnej.

zobacz materiał »
26 listopada 2020

Terytorialsi będą przysięgać w Jarosławiu

29 listopada o godz. 11.00 w Jarosławiu 46 terytorialsów wypowie słowa roty przysięgi. Wśród nich będzie 14 kobiet. Żołnierze złożą przysięgę na sztandar 3.PBOT, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota - dowódca brygady odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

zobacz materiał »
23 listopada 2020

TERYTORIALSI Z PODKARPACIA SZKOLILI PODHALAŃCZYKÓW NA INSTRUKTORÓW KARABINKA GROT

Miniony tydzień był bardzo intensywny a zarazem ważny dla żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. 25 żołnierzy w tym 5 podhalańczyków od poniedziałku do piątku wzięło udział w kursie instruktorskim z podstawowych zasad bezpiecznego i sprawnego prowadzenia ognia z karabinka MSBS GROT. Zajęcia praktyczne i metodyczne prowadzone były na strzelnicy „Cel” w Łańcucie oraz na nowoczesnej strzelnicy kontenerowej 3.PBOT.

zobacz materiał »
16 listopada 2020

Wcielenie do_3.PBOT

Kandydaci 16-dniowe szkolenie podstawowe rozpoczęli już w sobotę 14 listopada, tuż po przekroczeniu bramy koszar w Jarosławiu przy ul. 3-go Maja 67. Po dokonaniu przez komisję rekrutacyjną formalności ewidencyjnych już w pierwszym dniu kandydaci odbyli test sprawności fizycznej, który składał się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz ugięć ramion (pompki).

zobacz materiał »
10 listopada 2020

Żołnierze 3.PBOT wspierają Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną

Od początku listopada żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli operację dostarczania próbek SARS-CoV-2 do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie. Codziennie rano wyznaczone zespoły terytorialsów z pięciu batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku wyruszają pojazdami do punktów wymazowych. Lokalizacja miejsc została zorganizowana przy 27 szpitalach na Podkarpaciu.

zobacz materiał »