28 marca 2014

II Podkarpacka Ekstremalna Droga Krzyżowa

Podkarpacka Ekstremalna Droga Krzyżowa  drogami Podkarpacia z Jarosławskiego Opactwa do Archikatedry w Przemyślu/ Bazyliki Grobu Pańskiego w Przeworsku/ Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej.
EKSTREMALNA nocą, około 20/45/70 km pieszej wędrówki w skupieniu i milczeniu.
DROGA KRZYŻOWA z krzyżem w ręku i rozważaniem stacji Męki Pańskiej.
Wyzwanie to skierowane jest do wszystkich, którzy czują duchową potrzebę zjednoczenia się z Panem Jezusem w bólu i cierpieniu, chcą w ten sposób odczuć przynajmniej ułamek bólu fizycznego tej drogi, a jednocześnie przez to doświadczenie wzmocnić swojego ducha.
To czas przemyśleń, osobistego rachunku sumienia oraz przygotowania się do pełnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej powstała w 2009 roku. Jej ojcem jest ks. Jacek Stryczek. Naszą Podkarpacką Ekstremalną Drogę Krzyżową organizuje p. Paweł Hajnus.

Świadectwo:

„Idąc na EDK, nie miałam wyznaczonego celu czy intencji. Wiem jednak, że moje uczestnictwo nie było przypadkowe, ponieważ gdy zmierzałam w stronę opactwa, zaczepiła mnie pewna pani, która prosiła o modlitwę za swoją wnuczkę, która ma mieć operację wycięcia guza na mózgu. Teraz wiem, że Pan Bóg postawił mnie na jej drodze nieprzypadkowo. Po raz pierwszy w moim siedemnastoletnim życiu poczułam się prawdziwie potrzebna, poczułam, że mam pewną misję, którą musze wypełnić, bo przecież złożyłam wcześniej obietnicę. Idąc nocą, w deszczu i błocie nie było łatwo, ale wiem, że gdyby nie działanie Ducha Świętego, gdyby nie to niesamowite spotkanie, które rozpoczęło moją drogę krzyżową, nie dałabym fizycznie rady pokonać całej trasy. Kiedy nogi odmawiały posłuszeństwa, a powieki same się zamykały, pojawiała się myśl o małej, czteroletniej dziewczynce, która potrzebuje mojego wysiłku i poświęcenia. Mam żywą nadzieję, że moja ofiara w postaci prawdziwego zmęczenia zaowocuje, a operacja przebiegnie pomyślnie. Z tego miejsca chciałabym bardzo serdecznie pozdrowić panią, dzięki której odkryłam moją misję.”

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

25 marca 2014

Zespoły Taneczne z Kijowa i Przemyśla

Zespół taneczny „Weseład” z Kijowa oraz mali wykonawcy z przemyskiego zespołu tanecznego „Arkan”.

zobacz materiał »
25 marca 2014

Program nawiązujący do ostatnich wydarzeń na Ukrainie

Program nawiązujący do ostatnich wydarzeń na Ukrainie

zobacz materiał »
9 marca 2014

Olgierd Łukaszewicz dla Kobiet

9 marca br. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Miejskim Ośrodku Kultury zostało zorganizowane spotkanie autorskie z Olgierdem Łukaszewiczem. Wybitny aktor teatralny i filmowy przyjął zaproszenie Burmistrza Miasta Jarosławia.

zobacz materiał »
10 marca 2014

Rozpoczęły się XIX Spotkania Dzieci i Młodzieży

Rozpoczęły się XIX Spotkania Dzieci i Młodzieży

zobacz materiał »
6 marca 2014

Teatralny Dzień Kobiet

Wieczór z Martyną i Katarzyną czyli teatralny Dzień Kobiet

zobacz materiał »