3 kwietnia 2014

Więcej patroli Policji w mieście

Dokument podpisany 3 kwietnia przez burmistrza Andrzeja Wyczawskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Grzegorza Śmiecha umożliwia wprowadzenie w tym roku dodatkowych patroli pieszych dla zwiększenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Jarosławia, w miejscach szczególnie zagrożonych. Środki na aktywne przeciwdziałanie zjawiskom przestępczym i wykroczeniom zostały zabezpieczone w budżecie Miasta. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na ostatniej sesji, 24 marca.

- Ta forma współpracy powoduje, że na ulicach Jarosławia pojawi się więcej patroli umundurowanych, które będą pełniły służbę w formie patroli pieszych, w miejscach szczególnie zagrożonych. Prawdziwe efekty porozumienia, mam nadzieję mieszkańcy zobaczą na naszych ulicach  - mówił Komendant Policji tuż po podpisaniu dokumentu.

Porozumienie to kolejny etap naszej wspólnej działalności z Policją. Daje nam ono szanse m.in. na szerszy zakres realizacji programu „Bezpieczny Jarosław". Stawiamy na prewencję, aby wszystkie problemy związane z jakimkolwiek zagrożeniem były możliwie szybko eliminowane. Dziękuję Policji za owocną współpracę oraz angażowanie się w projekty realizowane przez Urząd Miasta i Straż Miejską - dodał burmistrz Andrzej Wyczawski.

Wczorajsze porozumienie nie jest pierwszym zawartym między Burmistrzem Miasta i Komendantem Powiatowym Policji. 29 kwietnia ub. r. taki dokument pozwolił na bliższą współpracę jednostki ze Strażą Miejską w takich obszarach jak: synchronizacja działań obu służb, wymiana informacji, ochrona mienia na terenie Jarosławia oraz wspólne patrole. Strażnicy i policjanci przeprowadzili w 2013 r. łącznie 355 patroli - 82 piesze i 273 zmotoryzowane.

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 kwietnia 2014

Ogólnopolski Konkurs na Rysunek Satyryczny i Animację Filmową

2 kwietnia 2014 r. odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 11. Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny i Animację Filmową pt. ,,Zagrożenie Środowiska Naturalnego Człowieka" oraz uroczyste rozdanie nagród jego laureatom.

zobacz materiał »
4 kwietnia 2014

Wypadek na Obwodnicy

Kolejny wypadek na obwodnicy.

zobacz materiał »
3 kwietnia 2014

Sprawdź siebie w dyktandzie...

KONKURS!!! Informacje w materiale

zobacz materiał »
1 kwietnia 2014

Rozstrzygnięcie konkursu "Trójwymiarowy Świat Matematyki"

1. 04. 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ""Trójwymiarowy Świat Matematyki"- "pojazdy wczoraj i dziś".

zobacz materiał »
28 kwietnia 2014

"Zielona energia - energią jutra"

Spotkanie poświęcone nowym zmianom prawnym  promujących produkcję energii elektrycznej i ciepła na warunkach prosumenckich. 

zobacz materiał »