2 kwietnia 2014

"Marsz Światła" w rocznicę śmierci Papieża Polaka

2 kwietnia 2005 roku zmarł Papież Jan Paweł II, Honorowy Obywatel Jarosławia. To data, która zapadła w naszej pamięci chyba już na stałe. Tegoroczne uroczystości rocznicowe przeżywaliśmy w oczekiwaniu na kanonizację Papieża Polaka.

Dziś kolejny raz chcemy przywołać ten czas, abyśmy mogli przeżyć swoistego rodzaju spotkanie z już błogosławionym, a niebawem świętym Janem Pawłem II - mówił ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, organizator wydarzenia.

Marsz wyruszył o godz. 20.00 sprzed kościoła oo. Reformatów, przeszedł ulicą Grunwaldzką i Grodzką. W jego trakcie duszpasterze jarosławskich parafii wspólnie ze zgromadzonymi rozważali tajemnice światła różańca świętego. Wszyscy wspólnie weszli na Rynek, gdzie przedstawiciele samorządu przekazali symboliczne światełka, które umieszczono na specjalnie przygotowanym krzyżu. Natomiast ze zniczy przyniesionych przez mieszkańców powstał napis „JP II". Pod tablicą umieszczoną na ścianie Ratusza, upamiętniającą Papieża Polaka, sekretarz Jan Biłas w imieniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego odczytał modlitwę i złożył wiązankę kwiatów. Wszyscy na zakończenie odśpiewali „Barkę".

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 kwietnia 2014

VII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

Blisko 300 osób walczyło w czwartek, 3 kwietnia, o laur zwycięzcy w VII Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych.

zobacz materiał »
3 kwietnia 2014

Więcej patroli Policji w mieście

Burmistrz Andrzej Wyczawski zawarł wczoraj porozumienie z Komendantem Powiatowym Policji mł. insp. Grzegorzem Śmiechem w sprawie zorganizowania ponadnormatywnych patroli funkcjonariuszy Policji w Jarosławiu. Środki na ten cel będą pochodziły z budżetu Miasta.

zobacz materiał »
2 kwietnia 2014

Ogólnopolski Konkurs na Rysunek Satyryczny i Animację Filmową

2 kwietnia 2014 r. odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 11. Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny i Animację Filmową pt. ,,Zagrożenie Środowiska Naturalnego Człowieka" oraz uroczyste rozdanie nagród jego laureatom.

zobacz materiał »
4 kwietnia 2014

Wypadek na Obwodnicy

Kolejny wypadek na obwodnicy.

zobacz materiał »
3 kwietnia 2014

Sprawdź siebie w dyktandzie...

KONKURS!!! Informacje w materiale

zobacz materiał »