6 kwietnia 2014

"Żołnierze Niezłomni" - koncert Piekarczyka i Czajkowskiego

6 kwietnia w Sali Lustrzanej odbył się koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielnym programie zaprezentowali się artyści – Leszek Czajkowski oraz Paweł Piekarczyk.

Przybyli na zaproszenie Burmistrza Andrzeja Wyczawskiego artyści, zaprezentowali program składający się z niepublikowanych piosenek autorstwa Leszka Czajkowskiego, poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Witając przybyłą do Sali Lustrzanej publiczność, Tomasz Wywrót – Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, jak ważna dla Polaków powinna być znajomość historii, często tragicznej i pamięć o ludziach – ofiarach komunizmu. Na występie nie zabrakło także Piotra Bibinetz – Posła na Sejm RP, który od przeszło dwudziestu lat towarzyszy Leszkowi Czajkowskiemu oraz Pawłowi Piekarczykowi, przyczyniając się do wzrostu wiedzy społeczeństwa na temat Antykomunistycznego Powstania z lat 1944-1963 i ofiar, jakie pochłonęło.

Piosenki opowiadające o postawach ludzi, podejmowanych przez nich wyborach, bohaterstwie, a także o zbrodniach Armii Czerwonej i jej polskojęzycznych kolaborantów, przyciągnęły do Sali Lustrzanej zainteresowaną publiczność.

TX: Marlena Dudek

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

13 marca 2014

Finał XIX Spotkań Artystycznych

13 marca 2014 r. Koncertem galowym zakończyły się tegoroczne XIX Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży, przegląd dorobku kulturalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

zobacz materiał »
22 lutego 2014

III MIEDZYNARODOWE DNI MUZYKI FORTEPIANOWEJ IM. MARII TURZAŃSKIEJ

22 lutego, w sto trzecią rocznicę przyjścia na świat Fryderyka Chopina, w Sali Lustrzanej CKiP odbył się wieczór słowno-muzyczny pt. „ Listy i muzyka Chopina”, stanowiący początek obchodów III Międzynarodowych Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej.

zobacz materiał »
2 marca 2014

Zapraszamy Dzisiaj na III MIEDZYNARODOWE DNI MUZYKI FORTEPIANOWEJ

2 marca (niedziela), SALA KONCERTOWA SZKOŁY MUZYCZNEJ, ul. Baśki Puzon 3

Godz. 17.00

Recital fortepianowy PAWŁA BARANA wraz z KWARTETEM SMYCZKOWYM w składzie:

Monika Sawczuk – skrzypce

Aleksandra Ratajczyk – skrzypce

Maciej Woch – altówka

Maciej Baran – wiolonczela

zakończenie

zobacz materiał »
22 lutego 2014

Zapraszamy Jutro na III MIEDZYNARODOWE DNI MUZYKI FORTEPIANOWEJ

22 lutego (sobota), SALA LUSTRZANA CKIP, ul. Rynek 5

zobacz materiał »
12 lutego 2014

Konkurs Piosenki Europejskiej

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich 12 lutego uczniowie szkół średnich mieli okazję zaprezentować się od strony wokalnej w Konkursie Piosenki Europejskiej.

zobacz materiał »