24 kwietnia 2014

I Przedszkolny Przegląd Twórczości Brzechwy i Tuwima

Przedszkolny Przegląd Twórczości Brzechwy i Tuwima odbywał się w naszym mieście po raz pierwszy. Inicjatorem wydarzenia jest Miejskie Przedszkole nr 9, a patronat honorowy nad imprezą sprawował burmistrz Andrzej Wyczawski.

- Wiersze Brzechwy i Tuwima to wspaniały materiał edukacyjny dla dzieci (…) Te utwory cały czas obcują w naszych przedszkolach – podkreślała Agata Kolasa – Skiba, dyrektor MP nr 9.

W hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej, gdzie odbywała się impreza, można było usłyszeć zarówno recytację, jak i poezję śpiewaną. W przeglądzie udział wzięły dzieci z wszystkich jarosławskich przedszkoli. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Andrzej Wyczawski, który również podjął się recytacji.  Uczestnicy imprezy mogli wysłuchać „Rzepki” Juliana Tuwima w jego wykonaniu.

- Dziękuję Pani dyrektor, dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy zorganizowali wspaniały  Przedszkolny Przegląd pięknej literatury, najpiękniejszej dla najmłodszych i nie tylko – mówił burmistrz Wyczawski.

Każdy mały wykonawca otrzymał dyplom, książeczkę oraz upominek ręcznie zrobiony przez podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jarosławiu.

Dodatkowo obecny na uroczystości Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty wręczył dyrektorom przedszkoli, który włączyli się do akcji „Ćwiczyć każdy może” , certyfikaty „Przedszkole w Ruchu”.

 

--------------------------------------------------

Monika Polita

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 kwietnia 2014

Magia Kolorów

Materiał nadełsłany przez ZSLiT

zobacz materiał »
10 kwietnia 2014

IV REGIONALNY KONKURS WIEDZY O BŁ. JANIE PAWLE II

10 kwietnia Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu był gospodarzem finału IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o błogosławionym Janie Pawle II. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem: "Spraw, aby nasza praca przyczyniła się do budowania życia godnego człowieka w sprawiedliwości i pokoju”.

zobacz materiał »
19 marca 2014

Pruchnickie Suszki

Pruchnickie Suszki

zobacz materiał »
18 kwietnia 2014

Dzień Niemiecki w ZSTiO

Dzień Niemiecki w ZSTiO

zobacz materiał »
11 kwietnia 2014

Wielki sukces!!! Pierwsze miejsce w finale wojewódzkim w aerobiku.

W piątek 11 kwietnia w Krośnie odbył się finał wojewódzki licealiady w aerobiku. Brało w nim udział dziesięć zespołów, które zakwalifikowały się z dwóch półfinałów: łańcuckiego, z którego awansowało cztery zespoły, w tym nasz z I miejsca (21.03.2014r.) oraz krośnieńskiego, z którego awans uzyskało sześć drużyn (28.03 2014r.).

zobacz materiał »