25 kwietnia 2014

Uroczysta Sesja Rady Miasta

Uroczystości rozpoczęły się 25 kwietnia od uroczystej sesji Rady Miasta Jarosławia. Poprowadził ją tradycyjnie przewodniczący RM, Jarosław Pagacz. Przypomniał on w wystąpieniu dzień 3 kwietnia 2000 roku, to wówczas Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II został przyznany tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Radni uzasadniając swoją decyzję napisali: „W uznaniu nieocenionych zasług dla Polski i świata, za zaszczepianie nadziei i podkreślanie tożsamości narodu polskiego, zbudowanego na fundamencie autentycznej wiary, oraz za obronę życia, solidarności i pokoju.”

Natomiast burmistrz Andrzej Wyczawski nawiązał w swoim przemówieniu do wizyty w Jarosławiu Jana Pawła II, jeszcze jako kardynała.

- Nasze miasto miało to szczęście, że 17 lipca 1971 roku gościło dwóch ludzi, którzy na stale wpisali się w historię Polski – kardynała Karola Wojtyłę – przyszłego papieża i kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa 1000-lecia – mówił burmistrz.

„Najważniejsza misja Jana Pawła II” to tytuł prelekcji jaką wygłosił ks. prałat Marian Bocho. Uroczystość była również okazją do rozdanie nagród laureatom okolicznościowych konkursów: recytatorskiego, poetyckiego, literackiego, plastycznego oraz multimedialnego, ogłoszonych przez burmistrza. Oprócz tego na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 we współpracy z artystami MOK, wystąpili również laureaci konkursów recytatorskich, laureaci „Sacrum w Literaturze i Sztuce” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. W holu MOK można było dodatkowo obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych pt. Święty uśmiechnięty – Jan Paweł II, wystawę znaczków pocztowych i medali oraz oryginalne pamiątki i fotografie związane z osobą Jana Pawła II.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele Powiatu na czele ze starostą Jerzym Batyckim, dyrektorzy placówek oświatowych, instytucji oraz zaproszeni goście.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 kwietnia 2014

Uzależnieniom mówimy NIE

Uzależnieniom mówimy„Uzależnieniom mówimy NIE” to temat akcji profilaktycznej, a jednocześnie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawnych z Jarosławia. 

zobacz materiał »
12 kwietnia 2014

Maraton Krótkofalarski

Maraton Krótkofalarski

zobacz materiał »
18 kwietnia 2014

Życzenia Świąteczne od TwojaTV

Szczegółowe informacje w materiale...

zobacz materiał »
17 kwietnia 2014

"Kupuj na raty zostań Melonerem"

Nastąpiło uroczyste wręczenie symbolicznego czeku laureatce ogólnopolskiego konkursu" Kupuj na raty zostań Melonerem" organizowanego przez Santander Consumer Bank.

zobacz materiał »
9 kwietnia 2014

Sympozjum o bł JP II na PWSTE

Wkładowi Jana Pawła II w rozwój wychowania w duchu wartości polskiego Papieża poświęcono specjalne sympozjum naukowe, które  w dniach 9 – 10 kwietnia 2014 r. z okazji zbliżającej się kanonizacji Błogosławionego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Duszpasterza Akademickiego PWSTE w Jarosławiu, ks. dra Stanisława Dyndała. Przybyli na nie uczestnicy i prelegenci zgłębiali najważniejsze nurty nauczania pontyfikatu Papieża.

zobacz materiał »