25 kwietnia 2014

XIII Zlot Gwiaździsty

To już trzynasta edycja zlotu. Jego organizatorem jest Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia wspólnie z Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN Oddział w Rzeszowie. Tak jak co roku konkurs został skierowany do  uczniów z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego i przemyskiego, a w tym roku dotyczył edukacji - wczoraj i dziś.

- Często wydaje się, że historię edukacji można zgłębiać jedynie w archiwach, wertując stare, pożółkłe księgi. Tymczasem nasi dziadkowie i pradziadkowie wiedzą o tej przeszłości często o wiele więcej niż zostało to gdzieś zapisane. W ich pamięci zachowały się nie tylko fakty, o tym jakie były przedmioty, kto ich uczył, gdzie był budynek szkoły, albo jak długie były lekcje. Pamiętają oni mnóstwo anegdot i barwnych opowieści szkolnych, dzięki którym zarówno tamte czasy, jak i ludzie ożywają - mówił podczas uroczystości burmistrz Andrzej Wyczawski.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Julia Zarzecka ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu; w kategorii szkół gimnazjalnych Andrzej Kucab z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu; w kategorii szkół ponadgimnazjalnychI  miejsce przyznano Jolancie Wierzbińskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Puchar Dowódcy Garnizonu Jarosław otrzymało Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu, której uczniowie uzyskali najwyższą liczbę punktów ocenionych prac.

 

--------------------------------------------------

Monika Polita

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Jarosławia

foto:

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 kwietnia 2014

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

zobacz materiał »
29 maja 2014

Certyfikat ISO dla COM w Jarosławiu

Certyfikat ISO dla COM w Jarosławiu

zobacz materiał »
30 maja 2014

Finał Konkursu "Książka zamiast papierosa"

Finał Konkursu -Książka zamiast papierosa-

zobacz materiał »
25 kwietnia 2014

Uroczysta Sesja Rady Miasta

Uroczystości rozpoczęły się 25 kwietnia od uroczystej sesji Rady Miasta Jarosławia. Poprowadził ją tradycyjnie przewodniczący RM, Jarosław Pagacz. Przypomniał on w wystąpieniu dzień 3 kwietnia 2000 roku, to wówczas Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II został przyznany tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

zobacz materiał »
24 kwietnia 2014

Uzależnieniom mówimy NIE

Uzależnieniom mówimy„Uzależnieniom mówimy NIE” to temat akcji profilaktycznej, a jednocześnie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawnych z Jarosławia. 

zobacz materiał »