3 maja 2014

Uroczystości 3-cio Majowe

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się tradycyjnie Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Józef Florek, proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkich Oczach. Msze św. poprzedził występ Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław".

W intencji Ojczyzny modlili się proboszczowie jarosławskich parafii, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, burmistrz Andrzej Wyczawski z zastępcami Stanisławem Misiągiem i Bogdanem Wołoszynem, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Pagacz, radni, służby mundurowe, przedstawiciele PWSTE, organizacje pozarządowe, harcerze, społeczność uczniowska oraz mieszkańcy Jarosławia.

Po liturgii wszyscy przemaszerowali pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jarosławska Orkiestra Dęta odegrała hymn narodowy. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień.

„Po upływie dwóch wieków doceniamy pełniej jeszcze wagę tego dokumentu: odczytujemy w nim prawdę o Polsce zakorzenione w przeszłości,  a równocześnie wychyloną w przyszłość" - burmistrz A. Wyczawski cytował słowa świętego Jana Pawła II, wygłoszone z okazji dwusetnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Nawiązując do przypadającej tego dnia uroczystości Matki Bożej Królowej Polski, dodał: Święto, które jest dla nas wyrazem wiary w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy ciągle doświadczają za pośrednictwem Matki Bożej, mówi o Jej obecności w historii polskiego narodu.

Zwieńczeniem obchodów było złożenie pod pomnikiem biało-czerwonych wiązanek.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 maja 2014

"Święto Flagi"

Jak co roku jarosławianie wzięli udział w obchodach Święta Flagi, wyrażając w ten sposób szacunek do symboli narodowych. Biel i czerwień pojawiła się na budynkach użyteczności publicznej i głównych ulicach miasta, ale najwięcej narodowych barw było na Rynku, gdzie w rodzinnej atmosferze świętowaliśmy, to jedno z najmłodszych świąt państwowych.

zobacz materiał »
1 maja 2014

1 Maja w Jarosławiu

1 Maja w Jarosławiu

zobacz materiał »
25 kwietnia 2014

XIII Zlot Gwiaździsty

Na terenie dawnego opactwa ss. benedyktynek w Jarosławiu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników „Zlotu Gwiaździstego Śladami Przeszłości”. Tegoroczny temat tego wyjątkowego konkursu brzmiał „Edukacja wczoraj i dziś, czyli szkoła we wspomnieniach moich dziadków i pradziadków”.

zobacz materiał »
29 kwietnia 2014

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

zobacz materiał »
29 maja 2014

Certyfikat ISO dla COM w Jarosławiu

Certyfikat ISO dla COM w Jarosławiu

zobacz materiał »